Chcesz zacząć tworzyć grafiki do swojego biznesu, ale zastanawiasz się którą wersję Canva wybrać? Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z projektowaniem to z pewnością wystarczy Ci na dobry początek darmowa wersja, dzięki niej zapoznasz się z wyglądem aplikacji i działaniem funkcji. Pomogę Ci w decyzji wybrania korzystnego dla Ciebie planu. Zrobiłam dokładne porównanie Canvy darmowej i Pro.
Czego dowiesz się po przeczytaniu wpisu?
- Poznasz różnicę między darmową Canvą a Canva pro
- Zyskasz wiedzę dotyczącą funkcji obu wersji
- Zobaczysz jak włączyć wersję pro
- Dowiesz się na czym polega plan zespołowy w Canva
- Zaoszczędzisz swoje wydatki, wiedząc co przyda Ci się na początku drogi z projektowaniem
Jeżeli jesteś ciekawa co można stworzyć w aplikacji Canva to zajrzyj do mojego poprzedniego artykułu: Jak zacząć w Canva? Dla początkujących
Czy warto korzystać z wersji testowej premium?
Każde oprogramowanie nawet tak specjalistyczne jak Adobe posiada dla swoich użytkowników wersje testowe tzw. trial, które potrzebne są po to abyś dobrze poznała program, popracowała na nim przez jakiś czas oraz widziała jakie efekty potrafisz dzięki niemu zastosować. Na samym końcu tej ścieżki to Ty decydujesz czy dany program jest dla ciebie, i czy Ci odpowiada.
Polecam Ci, abyś właśnie korzystała z takich testowych wersji i przekonała się czy to dobry wybór. W pomocy również pomocne są edukacyjne filmy na youtubie , które pokazują krok po kroku jak wykonać daną czynność. Już wtedy możesz poznać działanie opcji programu i to w jakim stopniu jest skomplikowany i jak działają efekty.
Canva również posiada wersję Pro za darmo, z której możesz skorzystać przez 30 dni. Możesz z niego zrezygnować w dowolnym momencie.
Canva wersja bezpłatna czy płatna PRO?
Jeżeli już korzystasz z darmowej aplikacji Canva i zastanawiasz się nad zmianą to dla Ciebie porównałam obydwa przypadki, abyś mogła zdecydować, czy zostajesz w wersji darmowej czy jednak przechodzisz na pełną wersję i zaczniesz korzystać z dużo większej puli zasobów.
Bezpłatna wersja Canva dostępna jest dla wszystkich, lecz posiada sporo ograniczone zasoby. Jeśli używasz jej tylko do celów prywatnych to będzie wystarczająca. Jeżeli jednak jesteś blogerką bądź masz biznes to warto zainwestować i korzystać w pełni.
Funkcje darmowej Canvy:
-Edytor „przeciągnij i upuść”
-Ponad 250 tys. bezpłatnych szablonów
-Ponad 100 rodzajów projektów
-Ponad milion bezpłatnych zdjęć i ilustracji
-Zapraszanie innych użytkowników do współpracy i wspólnego projektowania
-5 GB miejsca w chmurze
Moja rada: Jeżeli myślisz o sprzedawaniu swoich szablonów z Canvy to musisz posiadać wersję Pro.
Canva Pro
Wersja Pro Canvy daje użytkownikowi dużo większą pulę zasobów do korzystania np. grafiki, elementy, fonty, wgrywanie własnych fontów, tekstury, funkcje takie jak: wycinanie z tła, funkcje marketingowe itd.
Funkcje Canva Pro:
-Wszystkie funkcje darmowej Canvy + dodatkowo:
-Ponad 100 milionów stockowych zdjęć, wideo, plików audio i grafik
-Ponad 610 tys. szablonów bezpłatnych i premium z nowymi projektami każdego dnia
-Zapisuj i stosuj wizualne elementy tożsamości marki dzięki nawet 100 zestawom identyfikacji marki
-Błyskawicznie usuwaj tła ze zdjęć dzięki Narzędziu usuwania tła
-Zmieniaj wymiary projektów w nieskończoność dzięki funkcji inteligentnej zmiany rozmiaru
-Nieograniczone funkcje, foldery i treści premium
-Planuj publikowanie postów na ośmiu platformach mediów społecznościowych
-1 TB miejsca na dane w chmurze
Jak włączyć wersję płatną w Canva?
Jeżeli zdecydowałaś się na pełny pakiet od Cany to pokażę Ci jak przejść z darmowego konta Canva na wersję Pro w kilku prostych krokach!
Przejdź do strony Plany cenowe Canva
W środkowej części na stronie znajduje się plan Pro, klikasz w guzik [Rozpocznij bezpłatny okres próbny Pro] i przechodzisz do kolejnego etapu.
Następnie wybierz, która opcja płatności najbardziej Ci odpowiada. Masz do wyboru wersję płatności roczną bądź miesięczną. Formularz jest prosty w użytkowaniu, dlatego nie powinnaś mieć z nim żadnych problemów.
Plany zespołowe w Canva Pro
Canva posiada również ofertę dla zespołów, które mają za zadanie ułatwić współpracę dla dowolnej liczby osób. Najkorzystniejsza forma cenowa liczy od 2 do 5 osób. Co ciekawego znajduje się w takiej ofercie? Korzystasz z całej oferty wersji Pro oraz dodatkowo możesz tworzyć foldery do osobnych projektów, będziesz posiadać dostęp do funkcji zatwierdzania projektów, rejestrowania aktywności użytkowników. Myślę, że jest to ciekawa opcja dla kilkuosobowej firmy, która chce zatrudnić grafików bądź dla zespołu, który kreuje materiały dla swojej marki.
Jeżeli chciałabyś skorzystać z tej oferty, ale działasz sama to możesz podpytać w forach bądź grupach np. na facebooku, czy ktoś również chciałby dołączyć do Ciebie i mieć zniżkę na cały rok!
Oferta darmowa Canvy Pro jest skierowana tylko w formie edukacyjnej: Dla Nauczycieli szkół podstawowych i średnich, całych Szkół i ich sieci.
Mam nadzieję, że wpis o porównaniu Canvy darmowej i Pro był dla Ciebie przydatny. Jeżeli masz jakieś pytania bądź wątpliwości to zadaj je w komentarzu.